Dla kandydatów

Pracownicy Zakładu Azji Wschodniej prowadzą zajęcia dydaktyczne na kierunku stosunki międzynarodowe. W ramach studiów I stopnia studenci mają możliwość wyboru zajęć oraz seminariów licencjackich poświęconych tematyce wschodnioazjatyckiej. Na studiach II stopnia oferowana jest specjalność orientalna pozwalająca na wybranie ścieżki kształcenia skoncentrowanej na państwach Azji Wschodniej. Dodatkowo, na wszystkich poziomach studiów istnieje możliwość wybrania lektoratu języka chińskiego lub japońskiego. Szczegółowe informacje dotyczące kierunków studiów na WSMiP (programy, siatki godzin) są dostępne tutaj.

ABSOLWENCI O NAS

Michał Budrewicz (absolwent 2013, aktualnie na Uniwersytecie Harbińskim): Studia z Zakładem Azji Wschodniej na Uniwersytecie Łódzkim to świetna okazja do rozwoju własnych zainteresowań. Zajęcia dają możliwość nauki języków orientalnych, poszerzania wiedzy na temat historii, kultury, ekonomi oraz procesów zachodzących w państwach azjatyckich. Członkostwo w Studenckim Kole Naukowym daje sposobność do pogłębiania własnych zainteresowań, uczestnictwa w wyprawach oraz zwiększa szanse wyjazdu stypendialnego. Liczne konferencje są okazją do poznania wielu ciekawych osób z całego świata oraz wyrobieniem przydatnych umiejętności organizacyjnych. Zdecydowanie polecam!

Przykładowe tematy prac licencjackich i magisterskich napisach pod kierunkiem 8ppracowników ZAW:

  • Środowisko inwestycyjne w prowincji Hunan
  • Determinanty stosunków między Chińską Republiką Ludową a Republika Chińską na Tajwanie
  • Emigranci z Biharu. Społeczność wykluczona w Indiach
  • Wyznaczniki społeczeństwa obywatelskiego w Chinach współczesnych
  • Gospodarcze determinanty procesów integracyjnych w Azji Południowo-Wschodniej

Zajęcia są prowadzone w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne. Nasi studenci prowadzą bloga Asia Watcher Team (AWT) oraz grupę dyskusyjną AWT na Facebooku.

Studenci mogą ubiegać się o stypendia w państwach azjatyckich. Każdego roku w ramach stypendiów rządowych oraz w ramach umowy dwustronnej z japońskim Uniwersytetem Kwansai Gakuin wyjeżdża do Azji liczna grupa studentów i absolwentów.

Informacje na temat zasad rekrutacji można znaleźć w internetowym serwisie rekrutacyjnym UŁ.