mgr Joanna Jatczak

12167957_1232823916734929_734705533_nAbsolwentka Wydziału Filologicznego (kulturoznawstwo) oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego  (stosunki międzynarodowe, specjalność orientalna).  Doktorantka w Zakładzie Azji Wschodniej w ramach Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z kulturą i tożsamością narodową krajów azjatyckich, przede wszystkim Korei Południowej. W centrum jej zainteresowań znajduje się także film oraz jego analiza. Uczy się języka koreańskiego. Angażuje się w różne inicjatywy studenckie, w tym międzynarodowy projekt GGULIVRR mający na celu tworzenie edukacyjnych aplikacji na urządzenia mobilne.