Warsztaty szkoleniowe

Łódzkie Warsztaty Wschodnioazjatyckie

10524744_678442718909869_7529741346604543046_n

Łódzkie Warsztaty Wschodnioazjatyckie (warsztaty szkoleniowe) to forma prelekcji dla licealistów zainteresowanych problematyką Azji Wschodniej. Warsztaty prowadzone przez specjalistów i ekspertów prowadzących badania w zakresie studiów azjatyckich oraz praktyków działalności politycznej, społecznej i gospodarczej w Azji Wschodniej.

W ramach prowadzonej formuły pracownicy Zakładu Azji Wschodniej wprowadzają młodzież licealną w problematykę regionu zwracając szczególną uwagę na kwestie kulturowe m.in. języki azjatyckie, sposób prowadzenia rozmów, polityczne związane z systemami politycznymi, społeczne z transformacją społeczno-ekonomiczną, oraz gospodarcze związane z rolą państw azjatyckich w gospodarce globalnej.

Aktualnie Zakład Azji Wschodniej proponuje następujące moduły:

  1. Podróż po Azji Południowo-wschodniej. O realiach życia w Birmie, Wietnamie, Laosie i Kambodży mówi dr Michał Zaręba.
  2. Relacje chińsko-japońskie w dobie kryzysu o sporne wyspy Diaoyu/Senkaku. Analiza porównawcza prowadzona przez dr hab. D. Mierzejewskiego oraz dr K. Żakowskiego.
  3. Regionalizm wschodnioazjatycki. Wymiary współpracy w ramach państw ASEAN prowadzone przez prof. dr hab. Małgorzatę Pietrasiak.
  4. Problemy społeczne współczesnej Japonii o których opowiada dr Marcin Socha.
  5. Jak rozmawiać z Chińczykami? Język dyplomacji i negocjacji omawia dr hab. Dominik Mierzejewski.
  6. Bezdroża Indii, o przygodach podróżnika w Indiach opowiada dr Grzegorz Bywalec.