Konferencja w PISM

14. i 15. września br. prof. Mierzejewski wziął udział w konferencji How “Belt & Road” Influences China-CEE Relations? Opportunities and Challenges. W spotkaniu zorganizowanym przez PISM oraz CASS Forum Think-tanków CEE-China udział wzięli przedstawiciele instytucji badawczych i akademickich z Chin i Europy Środkowej. Prof. Mierzejewski wziął udział w panelu na temat globalnych uwarunkowań chińskiej koncepcji „pasa i szlaku”. W panelu głos zabrali również:  Zhao Jianglin, dyrektor Economic Studies przy NIIS, CASS, Una Aleksandra Berzina-Cherenkova, szefowa Riga Stradins University Confucius center, pracownik Latvian Institute of International Affairs oraz Liisi Karindi, Research Fellow z Asian Research Centre w Estonii. Drugie dnia w czasie cześci zamkniętej dyskutowano na temat możliwość implementacji formatu 16+1 z chińską koncepcją „pasa i drogi”.